Jsme členem
Realitní komory ČR

Zavolejte nám:
+420 777 88 88 11

Napište nám:
info@czech-estates.cz

Rodinné domy do města patří

 
 
Výstavba rodinných domů má velkou tradici a rodinné domy do Prahy patří. Vždyť 56 % domů v Praze má výšku menší než 10 metrů a 60 % z celkového počtu je dvoupatrových (zdroj IPR Praha 2015). Jak a kde si vybrat dobrý rodinný dům?

Jaký je dnes trend u rodinných domů?

Je to jednoduchá moderní architektura domu s přízemím pro společný život a soukromým prvním patrem. Největší zájem je o městské rodinné domy s garáží nebo venkovním parkovacím stáním a čtvercovou nebo obdélníkovou zahradou do 200 m2.

Stačí dnes majitelům takto velká zahrada?

Doba, kterou si ještě řada lidí pamatuje a je spojená s tím, že na každé zahradě i ve městě se pěstovala rajčata nebo okurky a v létě a na podzim sbíralo do košů ovoce, již skončila. Dnešní moderní městský člověk chce na své zahradě především relaxovat nebo se bavit s rodinou či přáteli. Logicky tak má nejčastěji svou zahradu spojenou jak s krátce střiženým trávníkem, tak s grilováním a s pohodlným zahradním nábytkem na terase u domu. A pro svůj odpočinek využívá i bazén nebo vířivku.

Jaké lokality jsou dnes tzv. IN?

Jsou to lokality, které nabízí vysoký standard městského typu bydlení v rodinných domech. Nejenom rodiny s dětmi dnes hledají rezidenční projekty, kde jsou hřiště, parky, vodní plochy a zároveň i městské služby a obchody. Stále více si uvědomujeme hodnotu svého času, proto je pro nás důležitý i faktor bezproblémové městské dopravy. Každý jistě ocení, že namísto dlouhých desítek minut strávených na cestě domů bude raději odpočívat na zahradě svého domu. Proto současné úspěšné lokality rodinných domů najdete v blízkosti metra, linek MHD, páteřních komunikací nebo obchodních center. A tyto domy jsou přitom stále i v bezprostřední blízkosti přírody, travnatých ploch nebo městských parků. Typickým příkladem takových úspěšných projektů je výstavba rodinných domů v Britské čtvrti ve Stodůlkách nebo ve štěrboholském Malém háji.

Samotný rezidenční projekt Malý háj je dnes velmi dynamicky se rozvíjející nová bydlící lokalita, kterou ve FINEPu etapovitě stavíme od roku 2007. Jde o městskou lokalitu, která je ideálním místem pro příjemný a klidný rodinný život. A náš FINEP zde, jako bonus, nyní buduje i velký centrální městský park a nejmenším obyvatelům této lokality dělá radost novými dětskými hřišti. A dospěláci jistě ocení jak nově budované obchodní prostory přímo v lokalitě, tak i blízkost několika obchodních zón nebo bezproblémovou dopravní infrastrukturu a páteřní komunikace. Na Malém háji aktuálně nabízíme k prodeji již VI. etapu výstavby moderních řadových domů.

Na západní části Prahy máme druhou lokalitu, kde také pro zájemce o bydlení stavíme rodinné domy. Na Britské máme k dispozici rodinné domy až do velikosti 5 + kk. Jde jak o řadové domy, tak i tzv. dvojdomy ze druhé a aktuálně i nejnovější třetí etapy. Naše moderní rezidenční lokalita Britská čtvrť nabízí svým obyvatelům již 10 let nejenom dostatek zeleně, relaxačních ploch, ale také obchody a služby v rámci celého rezidenčního projektu. Samozřejmostí zde jsou moderní dětské parky a další travnaté plochy. Skvělým benefitem lokality je i vstup do metra. Ten je situován na centrálním náměstí v Britské čtvrti. Ta samotná dnes patří mezi jednu z „nejzelenějších“ nových městských čtvrtí v Praze. Doposud zde vybudované travnaté/přírodní plochy zabírají přes 30 tisíc m2, což je téměř ¾ plochy Václavského náměstí. A další plochy se zde připravují. A třeba v létě 2016 zde bylo otevřeno velké dětské hřiště.

Stále platí, že se nejvíce prodávají rodinné domy v kategorii 4, resp. 5 + kk?

Ano, platí. Dnes se nejvíce na trhu prodávají rodinné domy v kategorii 4 + kk nebo 5 + kk o podlahové ploše do 170 až 180 m2. U těchto projektů si nejčastěji vybíráte z nabídky samostatných rodinných domů nebo řadových, které nyní nabídce trhu dominují.

Například velikost 5 + kk, kterou nabízíme v Britské čtvrti, je ideální pro typickou českou rodinou, tedy táta, máma a dvě děti, kdy každé z nich má své království. Rodiče mají svou ložnici a k ní ideálně privátní koupelnu nebo šatnu. A v přízemí je pokoj, který slouží jako pracovna nebo jako pokoj pro hosty. Samozřejmostí jsou koupelny a toalety na obou podlažích a v přízemí ideálně i šatna nebo komora.

Archiv novinek